Dotykové pokladny, pokladní sestavy

Pokladní hardware – pokladny

Pokladny jsou v restauračním (či jiném) provozu bezesporu nejdůležitější součástí pokladních systémů, obsluha s nimi pracuje nepřetržitě několik hodin denně a někdy jsou pokladny vytíženy i 24 hodin denně 365 dní v roce, proto je velmi důležité zvolit kvalitní, rychlé a hlavně bezproblémové zařízení pro markování, která toto zatížení snesou. Pokladny jsou vlastně počítače pracující samostatně, nebo jsou propojeny s centrálním serverem (počítačem).

V dnešních moderních gastronomických zařízeních se převážně používaji dotykové pokladny, kterých je na našem trhu velké množství. V našich instalacích používame pokladny typu All-IN-ONE (počitač, tiskárna, dotyková obrazovka, čtečka, zákaznický displa) vše v jednom kompaktním celku například pokladny Partner, IBM nebo všechny  periferie samostatně tzv. sestavy. Pokladny ALL-IN-ONE jsou méně náročné na prostor, designově zajímavější, ale né do všech provozů jsou vhodné. Sastavy se skládají z PC a různých periferií (tiskárna účtenek, čtečka karet, pokladní zásuvka, zákaznický display, dotykový monitor a jiné), které jsou umístěné samostatně. Což umožňuje větší variabilitu pokladny, jednoduší možnost opravy či výměny.

V našich instalacích, doporučujeme zákazníkům především pokladny IBM (Toshiba), Partner a v sestavách periferie od výrobců: IBM, Epson, Cipherlab, Ditto, ELO, které samozřejmě také distribujeme.

logotype_logo_mensi2